BAŞKAN GÜVEN'İN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI
  • Haber Tarihi: 09-04-2016

    Kozaklı Belediye Başkanı Sayın Celalettin GÜVEN, Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

    Başkan  Güven mesajında; Ülkemizin dört bir tarafında zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri ile çalışarak üstlendiği görevi yerine getiren, milletimizin huzur ve refahı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın 171. Kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Haftası’nı kutlamaktayız.

     Görevini fedakârca, vatan ve millet sevdasıyla, büyük bir sorumluluk içinde yürüten Türk Polis Teşkilatı, ülkemizin ve milletimizin huzur, güven ve asayişinin sağlanması kadar milli birlik ve beraberliğimizin devamı için de vazgeçilmez bir unsurdur. Polislerimiz disiplinli, dürüst ve özverili çalışmaları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardımsever olarak görevlerini ifa ederek milletimizin gönlünde yer edinmişlerdir. Halkımızın huzuru, güvenlik ve asayişin temini, kamu düzeninin sağlanması, devletimizin bütünlüğü için cefakarca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızla gurur duymaktayız.

    Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. Yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle vatanımızın her bir köşesinde görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren Emniyet Teşkilatımızın her kademesindeki fedakar ve cefakar mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle ve gazilerimizi şükranla anıyor, halihazırda görevi başında bulunan teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.