Gizligider; "Kozaklı, tarihinin en büyük yatırımlarını görüyor " dedi.
 • Haber Tarihi: 08-07-2017

  AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, "Kozaklı yatırımlarımız 40 milyonu geçti" dedi.

   

  AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, Kozaklı Fizik Tedavi hastanesi ek yatak ünitesi açılışında yaptığı konuşmasında;" 2014 yılından bu güne Kozaklı ilçemiz için yapmış olduğumuz yatırımlarımız 40 Milyon TL'yi geçti. Bugün bu açılışını yapmış olduğumuz 50 yataklı ünitemizin maliyeti 5 Milyon TL olup, artık randevu sürelerimiz daha da kısalacak ve hastalarımıza daha sağlıklı hizmet vereceğiz" dedi.

   

  AK Parti Nevşehir Milletvekili Gizligider, "Yaptığımız 50 yataklı ek ünite ile birlikte 170 yatak sayısına ulaşan hastanemiz, gerek ilimiz gerek ilçemiz gerekse çevreden gelen hastalarımız için bir şifa kapısı olarak umut dağıtmaya devam ediyor." dedi.

   

  Milletvekili Gizligider, Kozaklı yatırımlarına dair şu bilgileri verdi; " Dahiliye Diş ve Acil servis hizmetleri vermiş olduğumuz hastanemizle birlikte inşallah önümüzdeki yıllarda da Kozaklı ilçemizi bir Devlet Hastanesine kavuşturacağız dedi. Diğer taraftan yapımı devam eden 5 Milyon TL değerindeki Kozaklı Hükümet Konağı Binamız, 12 Milyon TL bedelli Topaklı- Kozaklı arası, 12 Milyon TL değerindeki Nevşehir Jeotermal Dağıtım Tesisi Projesi (NEVJET),  5 Milyon TL değerindeki Üçkuyu - Akpınar arası yol yapım çalışması, 2 Milyon TL değerindeki Kanlıca- Karahasanlı - Kapaklı - Merdanali, Taşlıhöyük ve Akpınar köylerimizin yol yapım çalışması ile önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak olan 100 yataklı İmam hatip lisesi öğrenci yurdumuzla 2014 yılından günümüze kadar Kozaklı ilçemize yaptığımız yatırımlar 40 milyon TL'yi aştı." dedi.

   

  AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, "2004 yılında ilçe halkımızın bizden en büyük talebi Kozaklı Yolunun genişletilmesi ve Fizik Tedavi Hastanesinin açılması idi. Çok şükür biz Kozaklılı hemşehrilerimizin bu istek ve taleplerini yerine getirdiğimiz gibi üzerine dahada fazlasını koyarak ilçemize daha bir çok sayıda eserlerde kazandırdık. 2023 Hedefine ilçemizi hazırlamak adına AK İktidarımızla "Gelişen Değişen ve Büyüyen Kozaklı'mızı" Sağlık turizmi ile Kapadokya turizmi çatısı altında birleştirerek ilçemize daha fazla turist getirmeyi planlıyoruz "dedi.

   

  Gizligider, "Kozaklı ilçemize yapılan bu hizmetlerin sağlanmasında dünden bugüne emeği geçen herkese ayrı ayrı  teşekkür ediyorum" dedi.